Ogłoszenia na Niedzielę 13 zwykłą

 1. W poniedziałek Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w ten dzień szczególnie o księdzu Zygmuncie, dziękując za dar życia i dar  60 lat kapłaństwa. Tak jak informowaliśmy dwa tygodnie temu, 15 sierpnia ks. Zygmunt podejmie decyzję kiedy, mamy nadzieję we wrześniu, będziemy uroczyście przeżywać sześćdziesięciolecie.
 2. Dziękuję w imieniu naszej wspólnoty parafialnej Grupie Drugiej  za piękne zadbanie o nasz  kościół.
 3. Urodziła się w czwartek  Michalinka, nasza nowa parafianka. Chciałbym dołączyć naszą radość, mam nadzieję wszystkich parafian, do radości rodziców, brata  i  dziadków.
 4. „Uprzejmie informujemy, że XXXVI Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 25 lipca do 13 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym
 5. W czwartek 2 lipca, po Mszy świętej zawierzymy Polskę i Kościół w Polsce św. Józefowi w duchowej jedności z Zawierzeniem ogólnopolskim w Kaliszu. Uroczysty Akt Zawierzenia Polski i Kościoła w Polsce odbędzie się w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, jako dopełnienie zawierzenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, dokonanego 3 maja br. na Jasnej Górze. Szczególną okazją do Aktu Zawierzenia Polski i Kościoła w Polsce św. Józefowi jest 150. rocznica ogłoszenia przez Papieża Piusa IX św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego. Kościół czcił św. Józefa, uciekając się do niego w największych potrzebach i momentach kryzysowych. Tak było właśnie w 1870 roku. To był rok wielkich zmian, które miały wpływ na przyszłość. Także dziś jest potrzebne zawierzenie św. Józefowi i oddanie się pod Jego opiekę, wzywając wstawiennictwa i ochrony Patrona Kościoła.
 6. W tym tygodniu:

 

 •  pierwszy czwartek miesiąca –  proszę pamiętajcie w modlitwie o nas kapłanach.
 •   pierwszy piątek – spowiedź święta od godziny 17.00.
 •  pierwsza sobota – od 9.00 pójdę  do tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjść do kościoła ( możliwość spowiedzi świętej, przyjęcia Komunii świętej, sakramentu chorych), a wieczorem nabożeństwo pierwszej soboty, z możliwością przyjęcia sakramentu chorych.
 1. W sobotę o 13.00 Pierwsza Komunia święta rodzinna Dawida
 2. Zapowiedzi : Heimrot Kamil Stefan i Cyrulik Aleksandra

 

W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

– w środę wspomnienie św. Ottona

– w piątek święto Tomasza Apostoła

–  w sobotę wspomnienie Elżbiety Portugalskiej, królowej

—————————————————-

Ks. Stanisław