Ogłoszenia na Niedzielę 19 zwykłą

1. Dziękuję Grupie Drugiej i Jego pomocnikowi, za piękne przygotowanie i posprzątanie naszego kościoła do dzisiejszej liturgii.
  2. Jesteśmy codziennie na liturgii Mszy świętej o 20.00.
  3. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Rocznica cudu nad Wisłą. Święto Wojska Polskiego. Msze święte o 7.00, 9.00, 11.00 i 20.00

W polskiej (i nie tylko) tradycji ta uroczystość  zwana jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Wierzymy, że zioła poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób i zarazy. Rolnicy tego dnia dziękują Bogu za plony ziemi i ziarno, które zebrali z pól.

1. Codziennie pół godziny przed Mszą św. możliwość pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania.
  2. W czwartek po Mszy św. modlitwa medytacyjna w kościele.
  3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

– w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbe

———————————————————–

Wszystkim modlącym się w naszym kościele  życzę Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień.