Ogłoszenia na Niedzielę II Wielkiego Postu

  1. To już II tydzień Wielkiego Postu. Za  piękne świadectwo   wielkopostnych dobrych uczynków, o których słychać w naszej małej miejscowości bardzo Wam dziękuję.

Niedziela ta jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zwana jest też Niedzielą „Ad Gentes”. Z tej okazji we wszystkich wspólnotach parafialnych w Polsce odbędzie się zbiórka na fundusz misyjny. W ubiegłym roku z tego funduszu ponad 1,4 mln zł trafiło do rąk misjonarek i misjonarzy. Dzięki hojności wiernych w Polsce misjonarze zrealizowali 99 projektów ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych na kwotę 470 tys. zł.

  1. Za dbanie  o nasz  kościół, Grupie Pierwszej w  imieniu naszej wspólnoty parafialnej bardzo dziękuję.
  2. W czwartek święto Kazimierza Królewicza
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. Od 17.00 będę w piątek w konfesjonale, w sobotę mogę przyjść z Komunią świętą do tych , którzy nie mogą przyjść do kościoła z różnych powodów. Wieczorem w sobotę klękniemy z różańcem po Mszy świętej w tych sprawach, o które prosi nas nasza Matka.
  5. Za tydzień po Mszy świętej o 18.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  6. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o 17.30. Po nabożeństwie Msza święta.
  7. Gorzkie żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.30.

————————————————–

Któryś za nas cierpiał rany….

Ks. Stanisław