Ogłoszenia na 25. Niedzielę zwykłą

  1. Grupie III za    ofiarowany czas i  siły  w sprzątaniu  naszego kościoła,  serdecznie dziękuję w imieniu naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Codziennie Msza św. o 18.00.   W  niedzielę o 9.00, 11.00 i 18.00.
  3. Za tydzień będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji niedzielę hospicyjną. Już od 35 lat działa w Szczecinie, jako jedno z pierwszych w Polsce, Hospicjum Świętego Jana  Ewangelisty, 15 lat temu powstało Hospicjum Domowe pw. św. Faustyny, prowadzone przez Caritas w Świnoujściu, a od 2 lat rozwija się Hospicjum „Róża” przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu.
    Placówki te prowadzą szeroką działalność na rzecz osób w ostatnim okresie choroby  nowotworowej, zapewniają opiekę medyków i wolontariuszy, towarzyszą rodzinom fachową pomocą i wsparciem duchowym. Lekarze, pielęgniarki, kapelani, psychologowie, wolontariusze i personel  medyczny od lat dają świadectwo chrześcijańskiego miłosierdzia wobec chorych i ich najbliższych.
    Właśnie z myślą o wsparciu działalności naszych hospicjów pragniemy co roku w IV niedzielę września organizować w naszej archidiecezji Niedzielę Hospicyjną, połączoną ze zbiórką finansową.
    Środki zbierane podczas tej pierwszej Niedzieli Hospicyjnej zostaną przeznaczone na zakup koncentratorów tlenu na potrzeby pacjentów hospicjum stacjonarnego i hospicjów domowych prowadzonych przez instytucje kościelne w naszej archidiecezji oraz dla prowadzonych przez nie wypożyczalni sprzętu medycznego. Chorzy onkologicznie i osoby korzystające z opieki paliatywnej, jak również chorzy na COVID i rekonwalescenci po przejściu zakażenia wirusem bardzo potrzebują tego rodzaju sprzętu. Chcemy zwiększyć dostęp do tej aparatury na terenie całej archidiecezji. Dlatego uprzejmie prosimy o przeprowadzenie przykościelnej zbiórki do puszek przez wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas lub innych chętnych, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 25.09.2022.

W tym tygodniu :

– w środę  święto św. Mateusza

– w piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny

————————————————

Dobrego tygodnia

  Ks. Stanisław