Ogłoszenia na Niedzielę 22 zwykłą

  1. Kończą się pomału wakacje. Dziękuję Panu Bogu za dar wspólnoty wakacyjnej, Wam kochani za wszelką pomoc, ofiarę, za naszą codzienność razem.

Wszystkim, którzy pracowali, aby inni mogli odpoczywać proszę odpocznijcie.

Tych, którzy  odpoczęli w Pobierowie zapraszamy ponownie.

  1. Już we wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Proszę spotkajmy się na Mszy świętej o godzinie 9.00.
  2. Zebraliśmy 1000 złotych na pomoc dla Libanu. Dziękuję.
  3. Za tydzień w niedzielę o 11.00 Ks. Zygmunt zaprasza nas wszystkich na Mszę św. dziękczynną za dar 60 lat kapłaństwa. Już dziś możemy zobaczyć w kościele zdjęcia ukazujące powstawanie naszej parafii i naszego kościoła. Przed obrazem Matki Bożej można się wpisać do księgi pamiątkowej: nasze „Dziękuję” dla księdza Zygmunta.

Po Mszy świętej zapraszamy do namiotu, obok kościoła na poczęstunek i Tort Anusiowy – Jubileuszowy.

  1. Dziękuję Grupie Piątej za piękne przygotowanie i posprzątanie naszego kościoła do dzisiejszej liturgii.
  2. Od poniedziałku codziennie Msza święta o 18.00. W niedzielę o 9.00, 11.00 i 18.00.
  3. W sobotę rano mogę  przyjść  do tych, którzy nie mogą przyjść do

kościoła.

  1. „Zapraszamy do udziału w II Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, pod hasłem: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (por. Mk 10,14), która odbędzie się w sobotę, 12 września br. Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich czcicieli Dzieci Fatimskich.”
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek.
  3. Wieczorem w sobotę, po Mszy świętej  zapraszam na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.

———————————————————

Wszystkim modlącym się w naszym kościele  życzę Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień.

Ks. Stanisław

 

Ps.

Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i  obecnych na Mszy św. w każdą niedzielę, w godzinach 10.30 do 10 50 na wspólne śpiewanie przed Mszą św.

Zaprasza Kantor Parafii Pobierowo  Kornel Waszkiewicz

 

AKT POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W POLSCE 

NIEPOKALANEMU SERCU MARYI 

 

O Święta i Niepokalana Dziewico!

 

Jakimi pochwałami zdołamy wysławić Ciebie, która zamknęłaś w swym łonie Tego, którego niebiosa ogarnąć nie mogą. Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.

 

Oto minęło już ponad sto lat od Twojego objawienia się trojgu dzieciom
w Fatimie, gdzie prosiłaś o modlitwę i pokutę za grzeszników oraz
o nawrócenie. Dzisiaj stajemy przed Tobą (my, polscy biskupi), duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, wierni świeccy i zwracamy się do Twego Niepokalanego Serca, postanawiając rzetelnie odpowiedzieć na Twoją prośbę.

 

Pragniemy, z Bożą pomocą – na różnych płaszczyznach naszego życia
i pracy – stanowić jeden, nawracający się nieustannie Lud Boży, w którym nie ma nienawiści, przemocy i wyzysku. Pragniemy żyć w łasce uświęcającej, aby nasz Kościół stał się prawdziwym Domem Bożym i Bramą Nieba.

 

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy! 

 

Matko Świętej Rodziny z Nazaretu, bądź opiekunką polskich rodzin. Chcemy uczynić wszystko co niezbędne, by bronić godności kobiety i wspomagać małżonków w wiernym wytrwaniu w świętym związku sakramentalnym. Zobowiązujemy się bronić związku małżeńskiego ustanowionego przez Boga i nie dawać posłuchu podszeptom złego ducha, zachęcającego nas do nadużywania wolności i do realizowania źle rozumianej tolerancji.

Chcemy, aby wszyscy małżonkowie objawiali swoim życiem Bożą miłość,
a dzieci i młodzież nie utraciły wiary i nie zostały dotknięte zepsuciem moralnym.

 

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy! 

 

Maryjo, Przybytku Ducha Świętego, Ty chroniłaś poczęte życie Jezusa
a teraz uczysz nas, jak troszczyć się o dzieci nienarodzone. Chcemy dar życia uważać za największą łaskę od Boga i za najcenniejszy skarb. Postanawiamy stać na straży poczętego życia, aby każdy człowiek mógł wzrastać w pokoju i bezpieczeństwie we własnej rodzinie.

 

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy! 

 

Rodzicielko Założyciela Kościoła, (my polscy biskupi) – w naszej pasterskiej posłudze – będziemy dążyli do tego, by wzrastało i umacniało się Mistyczne Ciało Chrystusa, by duchowieństwo dochowywało wierności Bogu, Krzyżowi świętemu i Ewangelii, a osoby życia konsekrowanego realizowały swój zakonny charyzmat i były dla świata czytelnym znakiem obecności Twojego Syna.

 

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

 

Nasza Matko i Królowo, pragniemy – poprzez autentycznie chrześcijański styl życia – przyczyniać się do powrotu tych, którzy odeszli z Owczarni Chrystusa, aby odnaleźli na nowo Twojego Syna i zrozumieli, że tylko On jest „Drogą i Prawdą i Życiem” (J 14, 6).

 

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy! 

 

Przyrzekamy uczynić wszystko, aby w naszym życiu osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym realizowała się nie nasza własna wola, ale wola Twojego Syna.

 

Poświęcając się Twemu Niepokalanemu Sercu, pragniemy jak najściślej zjednoczyć się z Tobą, Najświętsza Dziewico, oddając się Chrystusowi
– jedynemu Zbawicielowi, Który żyje i króluje na wieki wieków.

 

Wszyscy: Amen.