Ogłoszenia na Niedzielę 26 zwykłą

1. Dziękuję w imieniu naszej wspólnoty parafialnej Grupie Trzeciej za posprzątanie naszego kościoła.

2. Dziękuję za Waszą obecność i Wasze dobro w czasie pogrzebu mojego Taty.

3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik. Miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. O 17.30 z biciem dzwonów w kościele przed Jezusem w Eucharystii, ale i w naszych domach, o ile to możliwe, spotykajmy się w tych dniach na wspólnej modlitwie różańcowej.

4. Za tydzień w naszym kościele wystąpi chór parafialny Vox Dei z Pełczyc
5. Za tydzień także, chcemy w naszej wspólnocie szczególnie prosić Boga za wstawiennictwem św. Franciszka o szacunek do przyrody i zwierząt.
6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

7. Codziennie staram się być pół godziny przed Mszą świętą w konfesjonale, aby służyć sakramentem pokuty i pojednania.

Msza święta w tygodniu o 18.00.

W niedzielę o 9.00, 11.00 i 18.00.

8. W tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława
We wtorek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

w środę – wspomnienie św. Hieronima
w czwartek – św. Teresy od dzieciątka Jezus
w piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

Ks. Stanisław

Św. Franciszek jest patronem: franciszkanów konwentualnych (franciszkanów czarnych), franciszkanów (franciszkanów obserwantów), kapucynów, klarysek kapucynek, klarysek urbanistek, klarysek koletanek, założonych przez św. Koletę Boylet, bernardynek, albertynów, albertynek, tercjarzy franciszkańskich (franciszkanów świeckich), Akcji Katolickiej, Włoch, Asyżu, Bazylei, mariawitów, aktorów, niewidomych, pokoju, robotników, tapicerów, ubogich, więźniów, kupców, zwierząt, harcerzy, ornitologów i hodowców ptactwa domowego.
W 1979 roku Jan Paweł II ogłosił św. Franciszka patronem ekologów i ekologii. W 1981 roku w Krakowie franciszkanie założyli Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu – REFA, który prowadzi wiele działań edukacyjnych i proekologicznych[11].
13 marca 2013 roku św. Franciszek stał się patronem kardynała Jorge Maria Bergoglia, który jako pierwszy w historii przyjął po wyborze na papieża imię Franciszek.