Ogłoszenia na niedzielę 33 zwykłą

  1. Grupie Drugiej za piękne przygotowanie naszego kościoła do liturgii serdecznie dziękuję w imieniu naszej wspólnoty.
  2. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Chciałbym w ten dzień zaprosić Was na Adwentowy dzień skupienia. Msze święte odprawią księża Paulini. Będzie można skorzystać ze spowiedzi św. przed Mszą świętą.
  1. W tygodniu:

– w środę św. Elżbiety Węgierskiej

– w czwartek bł. Karoliny Kózkowny, dziewicy i męczennicy

——————————————

Ks. Stanisław

 

————————————-

XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja,

by przyjść z pomocą chrześcijanom w Libanie. Poprzez dar modlitwy w ich intencji wypełnijmy najważniejsze przykazanie miłości Boga i bliźniego.

Chrześcijanie w Libanie każdego dnia zmagają się z wieloma przeciwnościami. Trwający od kilkunastu miesięcy kryzys ekonomiczny pogłębiony wybuchem w bejruckim porcie w sierpniu ubiegłego roku zabiera nadzieję kolejnym rodzinom. Brak prądu, leków, pracy, żywności i środków higienicznych to lista, która każdego dnia prowadzi do wielu tragedii.

Zachęcamy do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Dzisiaj jej głównym celemjest pomóc przetrwać ten okrutny czas naszym libańskim braciom i  siostrom w wierze.

Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł), wspierają Państwo potrzebujących chrześcijan tego kraju. SMS-y mogą być wysyłane w okresie od 1.11.2021 do 31.01.2022. Dzięki ofiarom

składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tej cząstce Ziemi Świętej.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie działa w 150krajach całego świata, niosąc pomoc, nadzieję i  pojednanie. Wszystkie akcje, które prowadzimy, można śledzić na naszej stronie internetowej www.pkwp.org. Tam również zamieściliśmy modlitwy za prześladowanych chrześcijan. Można nas znaleźć także w mediach społecznościowych.

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na jedno z poniższych kont z dopiskiem

„Liban”

PKO BP o/ Warszawa 87 1020 1068 0000 1402 0096 8990

ING Bank Śląski o/ Warszawa 31 1050 1025 1000 0022 8674 7759

Pomoc Kościołowi w Potrzebie

  1. Wiertnicza 142, 02-952 Warszawa