Ogłoszenia na Niedzielę VI Wielkanocną

1. Grupie IV za    porządki w naszym kościele  serdecznie dziękuję w imieniu naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Trwamy na modlitwie Nabożeństw majowych  w niedzielę o 17. 30. W dni powszednie o 18.00, a po nim Msza św.
  3. Od dziś (6. Niedziela Wielkanocny)  do środy przypadają tzw. dni krzyżowe – Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
  4. W czwartek (26 maja ) – dzień Matki!
  5. Także w czwartek po Mszy św. modlitwa medytacyjna w domu parafialnym.
  6. W listopadzie planujemy pielgrzymkę do Ziemi św. Szczegółowy program z warunkami na stoliku przy wyjściu, na gazetce przy wyjściu z kościoła i na naszej stronie internetowej parafii. Więcej informacji w zakrystii.
  7. W każdy piątek jako wspólnota trwamy w ciszy przy Jezusie w Najświętszym  Sakramencie od 17.30.

————————————–

O deszcz prosimy  Cię Boże!

„Sanktuarium Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kobylance zaprasza wszystkich na pierwszą Uroczystość Odpustową ku czci  Prymasa Tysiąclecia, która odbędzie się w sobotę, 28 maja br., w Kobylance. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Henryk   Wejman. Liturgię poprzedzi wykład historyczny o godz. 10.00 oraz koncert    muzyczny.”

„W poniedziałek, 6 czerwca br., będziemy obchodzić Uroczystość

Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji.

Zapraszamy w tym dniu wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego  i katolików świeckich do Katedry, aby o godz. 18.00 uczestniczyć w uroczystej  Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.

Liturgia ta będzie wspólnym dziękczynieniem Bogu za 50 lat naszej Diecezji i modlitwą błagalną w intencji Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.”

Modlitwa na Tydzień Laudato si’ 22-29 maja 2022

Już po raz czwarty katolicy na całym świecie obchodzą Tydzień Laudato si’. W tym czasie chcemy wspólnocie wierzących w szczególny sposób wsłuchać się w nauczanie Kościoła wyrażone w encyklice Laudato si’ Papieża Franciszka. To zaproszenie, by spojrzeć na otaczający nas świat,  ludzi i całe Boże stworzenie z większą wrażliwością oraz by w wierze znaleźć motywację do  zaangażowania i troski o nasz wspólny dom. Razem ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska stańmy do wspólnej modlitwy o pokój, sprawiedliwość i ochronę stworzenia:

Panie Boże w Trójcy Jedyny, piękna Wspólnoto nieskończonej miłości,

naucz nas kontemplowania Ciebie w pięknie wszechświata,

gdzie wszystko mówi nam o Tobie.

Rozbudź nasze uwielbienie i wdzięczność za każdą istotę, którą stworzyłeś.

Obdarz nas łaską poczucia się wewnętrznie zjednoczonymi ze wszystkim, co istnieje.

Boże miłości, ukaż nam nasze miejsce w tym świecie jako narzędzi Twojej miłości

dla wszystkich istot tej ziemi, bo żadna z nich nie jest przez Ciebie zapomniana.

Oświeć posiadających władzę i pieniądze, aby nie popadli w grzech obojętności,

aby miłowali dobro wspólne, wspierali słabych i opiekowali się światem, w którym żyjemy.

Obdarz świat pokojem, w szczególności obdarz pokojem Ukrainę,

a tych, którzy musieli opuścić swoje rodziny i domy obejmij Swą opieką i troską.

Ubodzy i ziemia wołają:

Panie, obejmij nas swą mocą i światłem, abyśmy chronili wszelkie życie,

przygotowali lepszą przyszłość,

aby nadeszło Twoje Królestwo sprawiedliwości, pokoju, miłości i piękna.

Pochwalony bądź, Panie!

Amen.

LSM Polska – Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska

Al. Wojska Polskiego 27/11 | 01-515, Warszawa | Polska Www: katolicydlasrodowiska.pl | zieloneparafie.pl/