Ogłoszenia na 20. Niedzielę zwykłą

  1. Grupie IV  za    ofiarowany czas i  siły   w sprzątaniu  naszego kościoła,  serdecznie dziękuję w imieniu naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  3. Przypadająca 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wiąże się nierozłącznie ze święceniem ziół, toteż w pobożności ludowej nosi ona nazwę święta Matki Boskiej Zielnej lub Korzennej. W kościołach święci się wówczas zioła, kwiaty i snopy dożynkowe.
  4. Święcenie ziół ma podkreślać, że człowiekowi potrzebna jest ozdrowieńcza moc natury. Zioła od zarania dziejów towarzyszą człowiekowi i nawet dziś wiele osób „powraca do natury” i stosuje je obok lub zamiast współczesnych leków. Ziołolecznictwo staje się ważną częścią naszego zdrowego życia, na nowo odkrywamy starą wiedzę o dobrodziejstwach różnych ziół. „W cebuli jest więcej lekarstwa niż w aptece” – głosi stara mądrość życiowa. Może jest w tym trochę przesady, ale bez wątpienia w przyrodzie znajduje się wiele substancji korzystnych dla zdrowia.
  5. 15 sierpnia to także dzień ważny w historii naszej Ojczyzny. Dlatego o 11.00 złożymy Bogu Najświętszą Ofiarę Mszy św. za naszą Ojczyznę, pamiętając szczególnie o naszym wojsku w dzień ich święta.
  6. Spotkanie Grupy medytacyjnej w czwartek po Mszy św. w kościele.
  7. Msze święte w ten dzień o 7.00, 9.00, 11.00 i 20.00.
  8. Msze św. w naszym kościele o 20.00, a w niedzielę o 7.00, 9.00, 11.00 i 20.00.
  9. Jestem każdego dnia od 19.30 do pięć minut przed Mszą św. w konfesjonale.
  10. W piątek od 19.30 adoracja Jezusa eucharystycznego w ciszy.

——————————————————-

Ks. Stanisław