Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu

  1. Mam nadzieję, że doświadczacie czasu łaski od naszego Pana Jezusa. Dziękuję, za dobre czyny, które wielu z was uczyniło w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękuje i zapraszam na wieczorne adwentowe roratnie czuwanie.
  2. Sakrament pokuty i pojednania każdego dnia półgodziny przed Mszą świętą.
  3. Dziękuję w imieniu naszej wspólnoty parafialnej Grupie Pierwszej za piękne przygotowanie  naszego kościoła do liturgii niedzielnej.
  4. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

„  Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn, Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Takie słowa usłyszała 73 lat temu pielęgniarka Pierina Gilli. 8 grudnia 1947 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, Włoszce po raz kolejny objawiła się Maryja. Miało to miejsce w położonym u podnóża Alp niewielkim miasteczku w północnej Italii, oddalonym o 20 km od Bresci – Montichiari. W polskim tłumaczeniu nazwa tej miejscowości brzmi bardzo wymownie: „Jasne Góry”.

  1. W zakrystii są  opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom.
  2. „Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady  Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły  chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu: „Badania naukowe  potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może  zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy  zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego  centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy odpowiedzą na  ten Apel serdecznie dziękujemy.”
  3. W tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego

– w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe

————————————————

Oto Pan Bóg przyjdzie ………

Ks. Stanisław