Ogłoszenia na Niedzielę 15 zwykłą

  1. Dziękuję w imieniu naszej wspólnoty parafialnej Grupie Czwartej za piękne  i wnikliwe zadbanie o nasz  kościół.
  2. W czwartek po Mszy świętej modlitwa ciszy – medytacja w kościele. Serdecznie zapraszam.
  3. Modliliśmy się w tamtym tygodniu razem z prababcią, nasza parafianką o szczęśliwe narodziny prawnusia. Urodził się szczęśliwie. Rodzice chcą zamieszkać w naszej parafii. A nadali mu piękne imię Stanisław.

 

  1. W tym tygodniu wspominamy:

–  w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel – Matki Boskiej Szkaplerznej

  1. Pamiętamy codziennie o 20.00 przy ołtarzu o odpoczywających i pracujących. Proszę dbajcie o Siebie.

 

Modlitwa codzienna do Matki Boskiej Szkaplerznej

O Najchwalebniejsza, Królowo Niebios, Maryjo.

Najczystsza, Dziewico i Najgodniejsza Boża Rodzicielko.

Przypominam dziś sobie w głębi serca przez przyjęcie szkaplerza świętego zawarte z Tobą przymierze, że przez całe życie będę jak najwierniej i jak najgorliwiej służył(a) Tobie i Twojemu Boskiemu Synowi.

Składam Ci najpokorniejsze dzięki, o Najpotężniejsza Pani, że raczyłaś mnie biednego grzesznika (grzesznicę) przyjąć do grona Braci (Sióstr) za pośrednictwem Szkaplerza świętego.

Obieram Cię dzisiaj na zawsze za moją Najukochańszą Matkę, Opiekunkę i Pośredniczkę przed Bogiem. Proszę Cię pokornie, aby Twój Szkaplerz był dla mnie znakiem zbawienia, bronią w niebezpieczeństwach duszy i ciała.

O Najlitościwsza Matko, wyjednaj mi u Boskiego Syna odpuszczenie grzechów moich, łaskę do prawdziwej pokuty i poprawy mojego życia, stałość w wierze świętej, w nadziei, w miłości Boga i bliźniego, w cierpliwości i w czystości odpowiedniej do mojego stanu.

Szczególnie zaś stań przy mnie w ostatniej chwili mego życia i daj mi doznać tego, coś przyrzekła, że kto w tym świętym Twoim Szkaplerzu umrze bogobojnie, ten nie będzie cierpiał ognia wiecznego. Amen.

  1. Módl się za nami, Królowo, Ozdobo Karmelu.
    W.Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się
Prosimy Cię Panie, niech nas wspomaga pełne godności wstawiennictwo chwalebnej Dziewicy Maryi, Matki i Królowej Karmelu, abyśmy wsparci Jej opieką mogli dojść na szczyt góry, którą jest Chrystus, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

 

——————————–

Ks. Stanisław