Pielgrzymka śladami Jana Pawła II

W dniach 12-17 września  będzie organizowana z Kamienia Pomorskiego pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II do Wadowic , Kalwarii Zebrzydowskiej , Łagiewnik oraz w Pieniny. W programie wiele atrakcji m. in. zwiedzanie miejsc związanych z młodością Jana Pawła II,  ważnych sanktuariów a także spływ tratwami przełomem Dunajca i biesiada góralska . Szczegółowe informacje i program dostępne na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

Program:
DZIEŃ 1 (12 września 2021, niedziela):
 Zbiórka uczestników w Kamieniu Pomorskim, Pl. Katedralny o godz. 22:15. O godz. 22:30 wyjazd.
DZIEŃ 2 (13 września 2021, poniedziałek): WADOWICE – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA
 Przyjazd do Wadowic, rodzinnego miasta Ojca Świętego Jana Pawła II. Zwiedzimy Muzeum Domu Rodzinnego Karola Wojtyły, w którym obecnie mieści się Muzeum biograficzne z osobistymi pamiątkami Świętego.
 Degustacja słynnej papieskiej kremówki.
 Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym ojców Bernardynów. Zobaczymy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej z cudownym wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej. Te wyjątkowe miejsce wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3 (14 września 2021, wtorek): DĘBNO PODHALAŃSKIE – NIEDZICA
 Śniadanie.
 Dębno Podhalańskie – zwiedzanie kościoła Michała Archanioła wpisanego na listę UNESCO.
 Przejazd do Niedzicy, zwiedzanie XV-wiecznego zamku rycerskiego, w którym więziono Janosika. Spacer po zaporze wodnej na Jeziorze Czorsztyńskim.
 Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 4 (15 września 2021, środa): SPŁYW TRATWAMI PRZEŁOMEM DUNAJCA – SZCZAWNICA
 Śniadanie.
 Spływ tratwami Przełomem Dunajca, który wiedzie przez najpiękniejsze zakątki Pienin do Szczawnicy.
 Szczawnica – jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce. Spacer ulicą Zdrojową do pięknie odrestaurowanego placu Dietla – serca kurortu z pijalnią oraz muzeami, następnie przejście do Kościoła św. Wojciecha z otaczającymi go stylowymi kaplicami Drogi Krzyżowej.
 3-godzinna biesiada grillowa z kapelą góralską.
DZIEŃ 5 (16 września 2021, czwartek): WĄWÓZ HOMOLE – JAWORKI – STARY SĄCZ
 Śniadanie.
 Wąwóz Homole, który Jan Paweł II przeszedł w 1966 roku wraz z prymasem Stefanem Wyszyńskim. Po drodze będziemy podziwiać niewielkie potoki oraz zapierające dech w piersiach wysokie ściany wapienne.
 Zwiedzimy Kościół w Jaworkach, jedną z najpiękniejszych budowli sakralnych znajdujących się na terenie Pienin z ikonostasem z wizerunkami Matki Boskiej oraz św. Mikołaja.
 Dotrzemy do Starego Sącza, gdzie Jan Paweł II w czerwcu 1999 r. kanonizował księżną krakowską, błogosławioną Kingę. Odwiedzimy Klasztor Sióstr Klarysek w Starym Sączu, który ufundowała Święta Kinga.
 Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 6 (17 września 2021, piątek): ŁAGIEWNIKI
 Śniadanie.
 Udamy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, które jest światowym centrum kultu Miłosierdzia Bożego. Znajduje się tu obraz Jezusa Miłosiernego i grób świętej Faustyny, do których pielgrzymują od końca lat 40-tych XX w. ludzie ze wszystkich kontynentów.
 Odwiedzimy także Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach, w którym mieści się muzeum z jego osobistymi rzeczami, pamiątkami i oficjalnymi prezentami, zgromadzonymi podczas pielgrzymek i spotkań z przywódcami z całego świata.
 Powrót i zakończenie pielgrzymki ok. 23:00.
UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 1290 zł / os.
Cena obejmuje:
 Transport autokarem.
 Zakwaterowanie: 4 x nocleg w pokojach dwu i trzy-osobowych z łazienkami.
 Wyżywienie: 4 x śniadanie, 3 x obiadokolacja z wodą, 1 x biesiada grillowa, 1 x papieska kremówka.
 Opiekę lokalnych przewodników.
 Bilety wstępu: Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, Zamek w Niedzicy, spływ tratwami Przełomem Dunajca, Wąwóz Homole, Centrum Jana Pawła II.
 Ubezpieczenie turystyczne UNIQA – NNW do kwoty 10 000 zł (XSmall).
 Wypożyczenie Tour Guide – nowoczesnego systemu słuchawkowego z bateriami dla każdego uczestnika na cały czas trwania pielgrzymki.

Szczegółowe informacje oraz zapisy:
MIROSŁAWA tel. 604 06 09 66
www.pielgrzymtravel.pl