Ogłoszenia na 13. Niedzielę zwykłą

 1. Grupie II za przygotowanie i posprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję w imieniu naszej wspólnoty parafialnej.
 2. W poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
 4. Modlitwa medytacyjna w czwartek po Mszy św. w kościele.
 • „Ksiądz Kustosz Sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach zaprasza wszystkich noszących Szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel i wszystkich chętnych do jego przyjęcia dnia  16 lipca br. do wspólnej modlitwy. Rozpoczęcie o godz. 14.30 Godzinkami ku czci Niep. Pocz. NMP, godz. 15.00 Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.”
 • „W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIX Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę aby 13 sierpnia pokłonić się Matce Bożej.
  – z Pustkowa (25.07, godz. 9.00), Świnoujścia (parafia pw. Chrystusa Króla, godz. 7.00), Kamienia Pomorskiego (26.07), Wolina (27.07),  Stepnicy (28.07),  Szczecina (29.07), Stargardu (30.07 par. pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 7.00), Choszczna (31.07), Bierzwnika (01.08),
  Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia  na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym  pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Kontakt i informację w sprawie zapisów i szczegółów pielgrzymowania u ks. Dyrektora Karola Łabendy – tel. 572 480 927″.
 • „Dnia 11 lipca br. (wtorek) przypada 80 rocznica „rzezi wołyńskiej”. Zapraszamy  do włączenia się w obchody tej tragicznej rocznicy w ramach „Narodowego Dnia  Pamięci Ludobójstwa”. Obchody w naszej Archidiecezji będą przebiegać według następującego planu w poniedziałek i wtorek:
  – 10 lipca br. (poniedziałek) w Sanktuarium pw. Św. Rafała Kalinowskiego  w Nowogardzie zostanie odprawiona Msza św. o g. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolity Lwowskiego,
  -11 lipca br. (wtorek) o g. 12.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy Pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich w latach 1939-1947 modlitwa z udziałem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego, oraz Metropolity Lwowskiego Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego.
  – 11 lipca br. o g. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej Mszę Św. w intencji  Pomordowanych na Wołyniu i ich rodzin odprawi Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski.”

——————————————————————

Boża Opatrzności – czuwaj nad nami!

Ks. Stanisław