Ogłoszenia na 23. Niedzielę zwykłą

  1. Grupie VI za przygotowanie i posprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję w imieniu naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Msza  św.  w tygodniu  o 18.00, a w niedzielę   o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
  1. Zaczynamy w tym roku szkolnym, w naszej wspólnocie parafialnej, indywidualne przygotowania do sakramentów Eucharystii i życia w Duchu św.  – bierzmowania. Proszę po Mszy św. o spotkanie w celu umówienia  dalszych spotkań. Chciałbym za dwa tygodnie zaprosić na  Mszę św. o 11.00 przygotowujących się do sakramentów i ich rodziny do uroczystego rozpoczęcia w naszej wspólnocie przygotowania do sakramentów.
  1. Wielki Jubileusz 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu obchodzony będzie od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w 2024 r. do Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła w 2025 r. W obchody Jubileuszu wprowadzi nas Nowenna Odnowy Wiary, która nawiązywać będzie do Ślubów Jasnogórskich i dziewięcioletniej Wielkiej Nowenny przed Tysiącleciem Chrztu Polski. Każdy 14-ty dzień miesiąca, do 14 maja 2024 r. włącznie, będzie kolejnym duchowym etapem Nowenny. Co miesiąc będziemy zaproszeni, aby podczas Mszy Świętej przed błogosławieństwem końcowym, na klęcząco przed ołtarzem, obrazem lub figurą św. Ottona, pod przewodnictwem Kapłana uczestniczyć w nowennie według następującego porządku:

– rozpoczęcie pieśnią „Przez Chrztu Świętego wielki dar”- zapowiedź tematu i intencji modlitewnych,
– komentarz wraz z fragmentem tekstu Ślubów Jasnogórskich,
– litania do św. Ottona i modlitwa kończąca.

Na zakończenie pieśń ku czci św. Ottona lub aklamacja „Święty Ottonie, Patronie nasz” (3x).

14-go dnia miesiąca w czasie trwania Nowenny jesteśmy zaproszeni do włączenia się i pielgrzymowanie do miejsc centralnych, diecezjalnych obchodów w wyznaczonym miejscu Archidiecezji. Wierni, którzy będą uczestniczyli w tym czasie we Mszy Świętej w kościele parafialnym są proszeni o duchową jedność z miejscem centralnym. 14 września miejscem centralnym obchodów diecezjalnych będzie Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Kamieniu Pomorskim, gdzie o godz. 17.00, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi Uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną z Kapłanami diecezji rozpoczniemy w obecności sióstr zakonnych, osób życia konsekrowanego, wiernych czas przygotowań do Wielkiego Jubileuszu”

  1. Modlitwa medytacyjna w czwartek po Mszy św.
  1. W tym tygodniu:

– w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Zapowiedzi:

Leszek Jarosik – Dominika Zawadzka

 —————————————————-

Królowo Polski – módl się za nami!!!

Ks. Stanisław