Ogłoszenia na Niedzielę 5 Wielkiego Postu

1. Grupie III za przygotowanie i posprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję w imieniu naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W poniedziałek w tym tygodniu Msza św. o 6.00.
  3. We wtorek Uroczystość św. Józefa. Dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn. Pamiętamy we Mszy św. o naszych Józiach i Józefach.
  4. W piątek o 17.30. nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  5. W sobotę chcę zanieść Pana Jezusa – tak już świątecznie – do tych, którzy sami nie mogą przyjść do kościoła. Proszę o informację w zakrystii.
  6. W najbliższy piątek o godz. 20.00 rozpoczyna się Ekstremalna Droga Krzyżowa z kościoła św. Mikołaja w Kamieniu Pom. do Pustkowa do krzyża, przez Wrzosowo, Dziwnówek. Powrót przez Pobierowo, Łukęcin i Radawkę. Zapisy na stronie edk.org.pl. Każdy może przejść dowolny odcinek trasy w miarę swoich sił i możliwości.
  7. Już od 16.03.br. rozpoczęliśmy w naszych wspólnotach parafialnych modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny, Zgody Narodowej i Poszanowania Życia Ludzkiego.

W naszej  parafii bezpośrednio po Mszy Św., lub  kto nie może, a pragnie się włączyć w nowennę w domu.

Układ nowenny powinien przebiegać następująco: Znak krzyża, odczytanie intencji na dany dzień, odmówienie modlitwy: Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, a następnie odmówienie dowolnej modlitwy w intencji Ojczyzny np. ks. Piotra Skargi.

Intencje modlitewne na poszczególne dni są następujące:

16.03. sobota. Módlmy się o odnowienie wiary każdego z nas, by prowadziła do umocnienia ducha naszego Narodu.

17.03. niedziela. Módlmy się o pojednanie Narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną.

18.03. poniedziałek. Módlmy się o zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski.

19.03. wtorek. Módlmy się o odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie, oraz trwałość rodzin.

20.03. środa. Módlmy się o siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania.

21.03. czwartek. Módlmy się o światło dla nas jako Narodu, byśmy kierowali się dobrem Ojczyzny.

22.03. piątek. Módlmy się o prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych.

23.03. sobota. Módlmy się o szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej.

24.03. niedziela. Módlmy się o pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.

Materiały duszpasterskie oraz szczegóły znajdziemy na stronie internetowej nowenny: www.nowenna2120.pl

1. W niedzielę o 17.30 Gorzkie żale.
  2. Świece duże Caritas wielkanocne, za które będą  organizowane wakacje dla dzieci, są do nabycia w zakrystii po 25 zł.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień.
  4. „Rada Rodziców przy ZSO w Pobierowie serdecznie zaprasza na kiermasz Wielkanocny do zakupu stroików i palm. Sprzedaż odbędzie się w czwartek i piątek w godzinach od 10.00 do 16.00 przy OSP”.

———————————————-

Św. Józefie módl się za nami!!!